Rozstępy w ciąży – co zrobić, aby pozbyć się nieestetycznego defektu

Rozstępy w ciąży

Ponad połowa kobiet narzeka na wystąpienie tego nieestycznego defektu w czasie ciąży. Jak zapobiegać i usunąć rozstępy?

Rozstępy to problem, który pojawia się zawsze tam, gdzie występuje szybki wzrost wagi ciała. Wynika to z faktu, iż skóra jest mocno naprężona, co powoduje, że dochodzi do przerwania włókien kolagenu. W czasie ciąży ten problem potęguje nadmiarna produkcja kortyzolu przez korę nadnerczy. Dowiedziono, że hormon ten wpływa na patologię kolagenu.

Rozstępy – jak zapobiegać?

Nadwagi nie sposób uniknąć w czasie ciąży. Można ją jednak zredukować do minimum. Wbrew pozorom – to będzie dobre także dla płodu. Zdrowa, zbilansowana dieta jest bowiem zalecana przez medyków. Trzeba jednak pamiętać, że trzeba unikać wszelkiego rodzaju zachcianek i podjadania.

Równie skuteczną formą zapobiegania rozstępom w ciąży jest prawidłowe odżywianie skóry od wewnątrz. Specjalistyczne kremy wzmacniające włókna kolagenowe sprawią, że skóra będzie bardziej elastyczna co znacznie może ograniczyć ryzyko wystąpienia rozstępów. Trzeba jednak pamiętać, że w okresie stanu błogosłowianego każdy farmaceutyk należy konsultować z lekrzem prowadzącym. 

Rozstępy – jak zapobiegać

Rozstępy – jak usuwać?

Usuwanie rozstępów to proces, który można realizować na wiele sposóbów. Różnią się one ceną, skutecznością oraz inwazyjnością. Choć, najpopularniejsze jest wykorzystywanie wszelkiego rodzaju kremów i maści, to wedłig statystyk jest to sposób, którego skuteczność jest najniższa.

Zdecydowanie lepszą opinią cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, a wśród nich:

  • mezoterapia
  • cryolift
  • peeling chemiczny
  • mikrodermabrazja
  • system TMT

Usuwanie rozstępów wyżej wymienionymi metodami gwarantuje doskonałe rezultaty, ale niestety sporo kosztuje. Należy oczywiście pamietać, że w czasie ciąży i podczas karmienia – każda ingerencja w organizm musi być konsultowana z lekarzem.

Zlekceważyłam rozstępy – co teraz?

Niestety, szerokie grono kobiet najzwyczajniej w świecie lekceważy rozstępy. Wrzecionowate pasma, po pewnym czasie sie zabliźniają. Wówczas, mamy do czynienia z bliznami po rozstępach, których eliminacja jest zdecydowanie trudniejsza. Dlatego też, jeszcze raz przypominamy: nie lekceważ rozstępów – im szybciej zadbasz o ich eliminację, tym większa szansa na całkowitą eliminację problemu.

Warto jednak mieć świadomość, że nawet gdy pojawią się blizny po rozstępach – możemy skutecznie pozbyć się defektu i wygładzić skórę. W tym celu powinniśmy skorzystać z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną i/lub profesjonale kosmetyki.

Domowe sposoby na rozstępy

Domowe sposoby na rozstępy – czy działają?

Domowe sposoby na rozstępy to rozwiązanie, o którym wiele osób mówi jako skutecznej alternatywie. Niestety, wszelkiego rodzaju maski, peelingi i domowe kremy nie cechują się zbyt wysoką efektywnością. Owszem, mogą odżywić skórę i zabopiec dalszej ekspansji wrzecionowatych pasm, jednakże – nie eliminują i nie tuszują już występującego problemu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*