Cristiano Ronaldo

Ronaldo urodził się w Santo António, dzielnicy Funchal na Maderze. Ma jednego starszego brata, Hugo i dwie starsze siostry, Elmę i Lilianę Cátię. Jego prababcia Isabel da Piedade pochodziła z Zielonego Przylądka. Ronaldo pochodzi z rodziny katolickiej. Jednym z wywiadów Cristiano przyznał, że wychował się w biedzie, dzieląc pokój z bratem i siostrami. Jako dziecko Ronaldo grał w amatorskiej drużynie Andorinha. Ojciec Ronaldo, José Dinis Aveiro, był kierownikiem ds. wyposażenia lokalnego klubu Andorinha. Następnie przeniósł się do Alcochete w pobliżu Lizbony, aby dołączyć do innych młodych piłkarzy w klubowej akademii piłkarskiej. W wieku 15 lat u Ronaldo zdiagnozowano chorobę serca wymagającą operacji. Wydawać by się mogło, że choroba serca zmusi młodego sportowca do zaprzestania swojej kariery piłkarskiej. Jednakże tuż po wyjściu ze szpitala Cristiano powrócił na boisko. Ronaldo już w młodym wieku wiedział czego chce. Był on przekonany, że potrafi grać profesjonalnie i porzucił edukację na rzecz treningów. Po udanym sezonie zwrócono uwagę na młodego gracza w największych europejskich klubach piłkarskich, Ronaldo podpisał kontrakt z angielską potęgą Manchester United w 2003 roku. Był natychmiastową sensacją i wkrótce został uznany za jednego z najlepszych napastników w piłce nożnej. Jego najlepszy sezon w drużynie United przyszedł w latach 2007-2008, kiedy zdobył 42 gole w lidze i pucharach. Dzięki temu zdobył nagrodę Golden Shoe jako czołowy europejski strzelec z 31 golami ligowymi na koncie. Następnie Ronaldo zdobył tytuł Światowego Gracza Roku Fédération Internationale de Football Association (FIFA) za swój najlepszy sezon 2007-2008.

Niedługo potem Ronaldo został sprzedany hiszpańskiemu klubowi Real Madryt. To klub, w którym od dawna chciał grać, za rekordową kwotę 80 milionów funtów. Jego skuteczność punktowa kontynuowana była w jego nowej drużynie. Tam strzelił najwięcej bramek, bo aż 40 w historii La Ligi w sezonie 2010-2011. Jednakże jego rekord został pokonany w następnym sezonie przez jego rywala Lionela Messiego z Barcelony. W latach 2011-2012 Ronaldo pomógł Madrytowi zdobyć mistrzostwo w La Liga i zdobył 46 najlepszych goli w sezonie ligowym. Ostatecznie w 2013 roku Ronaldo strzelił 66 bramek w 56 występach z Madrytu i reprezentacji Portugalii, aby zdobyć drugą nagrodę dla najlepszego gracza roku. W 2014 roku zdobył 52 bramki w 43 meczach i poprowadził Madryt do tytułu Ligi Mistrzów, w wyniku czego Ronaldo zdobył kolejną nagrodę Ballon d’Or. W sezonie 2014-2015 strzelił 48 goli w meczu z La Liga. Ronaldo strzelił 324. bramkę jako członek Real w październiku 2015 roku i tym samym został najlepszym strzelcem wszech czasów. W sezonie 2015-2016 strzelił 35 goli w lidze i pomógł Realowi Madryt zdobyć swój 11. tytuł mistrzowski w Lidze Mistrzów. Ronaldo strzelił 42 gole Realowi we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2016-2017 i poprowadził swój zespół do tytułów La Liga i Champions League. Dzięki temu otrzymał po raz kolejny nagrodę Ballon d’Or. W latach 2017-2018 zdobył 44 gole w 44 meczach, a Real wygrał trzecią lokatę w Lidze Mistrzów. W 2018 roku skończył karierę w Realu Madryt z 311 golami w 292 meczach. W lipcu dołączył do Juventusu i podpisał kontakt o wysokości 112 milionów euro.

Ronaldo jest jednym z najbardziej znanych gwiazd sportu na boisku, a liczne badania popularności sportowców pokazały, że jest najbardziej uwielbianym sportowcem na świecie, zwłaszcza wśród młodzieży, która pragnie iść w ślady Cristiano. Jego ekstremalna popularność sprawiła, że Ronaldo stał się jednym z najlepiej opłacanych i najdroższych sportowców w historii sportu. Ponadto założył własną, odnoszącą sukcesy markę „CR7″. Marka ta obejmuje sprzedaż butów, bielizny oraz perfumy. Prywatnie Cristiano Ronaldo spotyka się z hiszpańską modelką Georginą Rodriguez. W czerwcu 2017 r. para została rodzicami bliźniaków — chłopca i dziewczynki. W listopadzie 2017 na świat przyszła kolejna córka Cristiano. Warto przypomnieć, że już roku 2010 Ronaldo został ojcem Cristiano Jr.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*